
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Length | 3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 1 |
| Working Voltage | 5.5 V |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Reverse Standoff Voltage | 5.5 V |
| Reverse Breakdown Voltage | 6 V |
| Max Breakdown Voltage | 9 V |
| Diode Capacitance | 1 pF |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
